Informacje

Dla rodziców

Aktualności, ogłoszenia i informacje.

Ogłoszenia

Najważniejsze aktualności dla rodziców

Szanowni Rodzice,

Od 4 września startujemy w nowy Rok Szkolny 2023/24. 

Pracę rozpoczynamy od 7.00. Godziny otwarcia przedszkola pozostają bez zmian: 7.00 do 16.00.

Zapraszamy 🙂

Rodziców zainteresowanych powierzeniem nam opieki nad swoimi pociechami zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie do przedszkola na rok 2023/24.

Zapraszamy  do osobistej wizyty w siedzibie placówki 😉
Zalecamy jednak wcześniejsze umówienie się.

Szanowni Państwo,

od pierwszego lutego 2024 roku wprowadziliśmy czesne, które wynosi 200 zł.

Szanowni Państwo,

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/23. Mamy nadzieję, że wszystkim udało się wypocząć i z nowym zapałem przystąpimy do nowych wyzwań 🙂

Przedszkole jest czynne od godziny 7.00 do 16.00. Szczegółowy rozkład dnia można znaleźć tutaj: Organizacja dnia . Natomiast informacje o organizacji całego roku szkolnego, są zamieszczone na tablicach informacyjnych w szatniach przedszkolnych.

Szanowni Państwo,

serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 😊 Przedszkole jest otwarte od godziny 7.00 do godziny 16.00. Szczegółowy rozkład dnia można znaleźć tutaj: Organizacja dnia . Natomiast informacje o organizacji całego roku szkolnego są zamieszczone na tablicach informacyjnych w szatniach przedszkolnych.

Do zobaczenia 😊

Pierwsze zajęcia z robotyki wzbudziły ogromne emocje i szczere zainteresowanie naszych przedszkolaków. Na pewno wpiszą się na stałe w pakiet naszych zajęć dodatkowych. Zapraszamy do zapisów.

Przez ostatnie dwa tygodnie, nasze przedszkolaki poznały m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i ulicy, które utrwaliły w zabawie z sygnalizatorem oraz w grze, skonstruowanej przez same Kangurki.

Pierwszy tydzień czerwca w naszym przedszkolu minął pod hasłem “Dnia Dziecka”. Zaczęliśmy od obejrzenia spektaklu “Historia Daniela w jaskini lwa”, łącząc się za pośrednictwem Internetu z naszym ulubionym Teatrem Eden oraz z naszymi przedszkolakami, którzy mogli obejrzeć przedstawienie w swoich domach. Było też małe co nieco, zabawy z balonami i bańkami mydlanymi. Postanowiliśmy też zrobić własną zabawkę-wóz strażacki oraz “planetę dzieci”, bo bez względu na to jaki kolor skóry mają dzieci i gdzie mieszkają-wszystkie łączy gotowość do zabawy, radość i chęć do robienia psikusów. A w naszym ogrodzie odkryliśmy rodzinę jaszczurek, które raz po raz wychylały swoje łebki, by wygrzewać się na słonku, ku uciesze naszych przedszkolaków. To był bardzo wesoły tydzień !

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informuję, że od dnia dzisiejszego tj. 25 maja 2020 r. przedszkole wznawia działalność.

Dokumenty do pobrania

Dokumenty

Ramowy rozkład zajęć 2022/2023

Dokumenty

Statut przedszkola 2022

Dokumenty

Standardy Ochrony Małoletnich

Edukacja

“Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”.

Robert Fulghum

Okres przedszkolny jest kluczowy dla ludzkiego mózgu, który właśnie wtedy rozwija się szybciej niż pozostałe części organizmu. W tym czasie kształtują się główne kompetencje poznawcze i podstawy prawidłowego rozwoju osobowości, a także kompetencje społeczne. Rodzice naszych wychowanków wysoko oceniają stopień przygotowania dzieci do nauki w szkole, zarówno pod względem wiedzy i umiejętności, jak też samodzielności i funkcjonowania w grupie rówieśniczej, a dzieci po prostu lubią chodzić do naszego przedszkola. Efekty te osiągamy nie tylko poprzez realizację podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale także dzięki wzbogaconej ofercie edukacyjnej.

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To, co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dieta dzieci powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości. W naszym przedszkolu stosujemy zasady „piramidy żywieniowej", unikamy stosowania półproduktów i dań gotowych. Menu dla przedszkolaków opracowuje doświadczony dietetyk. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez firmę cateringową posiadającą wieloletnie doświadczenie w obsłudze placówek oświatowych. Menu jest zgodne z zasadami zdrowego żywienia, potrzeb rozwojowych dzieci, a także ich gustów kulinarnych i ulubionych smaków. Uwzględniamy specjalne wymagania żywieniowe.

Wyżywienie